ANASAYFA HABERLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM


ESENKÖY KAYIP ÇİFT ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Sivil Savunma Müdürü Sedat Ergani’nin haber vermesiyle Eray Türemen tarafından Arama Kurtarma Ekibine cep mesajı atılmıştır.

30 Ağustos 2013 saat 21.45’te Sivil Savunma Müdürü Sedat Ergani’nin haber vermesiyle ekip liderimiz tarafından Arama Kurtarma Ekibine cep mesajı atılmıştır. Cep mesajına yanıt verenlerle (Necmettin, Mahmut, Fatma, Necla, Eray) 5 kişi 31 Ağustos 2013 saat 07.30’da Buttim dernek binamızda buluşarak 07.45’te Armutlu-Çınarcık arasında bulunan Esenköy beldesine hareket ettik. 09.30’da Esenköy Jandarma Komutanlığı'na vardık.

28 Ağustos’ta 2 yaşlı insan kendi araçlarıyla kaybolmuşlar. Yalova Afad, Jandarma ve ailenin 3 gün boyunca aramalarından sonuç alamayınca, İstanbul, Bursa, Sakarya Afad birimlerine ve Bursa’daki gönüllü derneklere (BAKUT, BURSA AKUT, NAK) haber verilmiş. Jandarma komutanlığında gelen ekiplerin sorumlularıyla değerlendirme yapıldı ve ardından arama kurtarma çalışmasına başlandı.

Akut; Kapaklı-Delmece
Bakut-Nak; Teşvikiye- Delmece (Karanlık dere, Büyük ve küçük dipsiz göl, Şifalı su, Delmece yayla)
Diğer Afad ekipleri Karlık Yaylasına yönlendirildiler.

Arama çalışmasına saat 10.30’da başlandı. 13.15’de Delmece yaylasında Bakut, Akut ve Nak buluştu. Ardından bütün ekipler saat 14.00’de Karlık Yaylasında buluşarak tekrar aramalar devam etti.

15.30’da aramalara ara verilip Jandarma Komutanlığına dönüldü. Burada yapılan değerlendirmede, yeni bir ihbar alındığı için Karlık Yaylasına bir ekip, Teşvikiye-Narlı arasına bir ekip, Bakut olarak Şenköy Çakar bölgesine gönderildik.

Arama çalışmalarından bir sonuç alınamayınca jandarma komutanlığına geri dönüp, saat 19.00’da Esenköyden ayrıldık.

1 Eylül 2013 günü de ekibimizin çalışmalara katılması istenmesine rağmen, Bakut üyelerinden katılım sağlanamadığından 2. Gün çalışmalara katılmadık.

30 Ağustos 2013’te çalışmaya katılan ekiplerin sayısı.
İstanbul AFAD: 9 kişi 3 köpek, 2 araç
Yalova AFAD: 4 kişi 1 araç
Sakarya AFAD: 3 kişi, 2 köpek 1 araç
Bursa AFAD: 3 kişi, 1 araç
BAKUT: 5 kişi
BURSA AKUT: 6 kişi
NAK Arama Kurtarma: 4 kişi

GALERİ

AFAD Tatbikatı BAKUT BAKUT Derneği arama kurtarma kano Kaya Tırmanışı Söyleşi Zirve
MND Ajans