ANASAYFA HABERLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

OPERASYONLARIMIZ

6 ŞUBAT 2023

30 EKİM 2020 İZMİR DEPREMİ

UMUDA DA ACIYA DA TANIK OLDUK

BÜYÜKORHAN KÖYÜ 3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN KAYBOLMA VAKASI

01.06.2018 gecesi Afad biriminden BüyükOrhan köyü Özlüce mahallesinde 3 yaşındaki Ali Sevimli'nin kaybolduğu bilgisi alınmıştır...

BÜYÜKORHAN YENİCE KÖYÜ MANTARA ÇIKAN KADININ KAYBOLMASI VAKASI

Geç saatlere kadar evine dönmeyen yaşlı kadın için arama kurtarma ekipleri seferber oldu.

KAYAPA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KAYIP VAKASI

Kayıp şahıs Refik BETİL telefonundan alınan son sinyale göre Kayapa O.S.Bölgesi güney kapısı bölgesinde olduğu ihbarı ile arama kurtarma çalışmalarına başlanıldı.

ULUDAĞ KİLİMLİ GÖL BOĞULMA VAKASI

Uludağ bölgesinde bulunan Kilimli göle piknik yapmak üzere giden üç arkadaş...

EMEKLİ İTFAİYE MÜDÜRÜ KAYIP VAKASI

Alzheimer hastası emekli itaifye müdürü Kurban Bayramının üçüncü günü evinden çıkıp geri dönmedi. Kayıp ihbarında bulunan aile geç saatlere kadar ekiplerle birlikte arama faaliyetine katıldı.

BURSA DA BALON FABRİKASI YANGINI'NA MÜDAHALE

Balon fabrikasında çıkan yangının kontrole alınamaması üzerine İtfaiye ile görüşme yapılmıştır.

ULUDAĞ ÇOBAN KAYA KAYIP ARAMA OPERASYONU

Afad biriminden sabaha karşı gelen ihbar üzerine 4 kişilik ekibimiz yola çıkarak, saat 8 sularında olay yerine ulaşmıştır.

ÇAYBAŞI KÖYÜNDE YAŞAYAN 62 YAŞINDAKİ FATMA YOĞUN İSİMLİ KADIN ŞAHSIN ARAMA OPERASYONU

Osmangazi ilçesine bağlı Çaybaşı köyünde ikamet eden 62 yaşındaki Fatma YOĞUN isimli kadın şahsın kayıp ihbarının alınması üzerine 9 kişili ekibimiz ile saat 18:30 da olay yerine ulaşmıştır.

BÜYÜK ORHAN YAYLASI ATATÜRK İLK OKULU UÇURTMA ŞENLİĞİ

Minik yüreklerin attığı, heyecan dolu bir günde Bakut olarak yanlarında olmak son derece güzeldi.

ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ'NE DEPREM SUNUMU VE BAKUT'UN TANITIMI

ALİ KARASU ANADOLU lisesi öğrencilerine, derneğimiz bünyesinde olan spor branşları ile ilgili bilgilendirme ve keyifli bir sohbet yaptık.

SOĞUK HAVA DEPOSUNDA YANGIN

1 Nisan 2016 günü Osmangazi Mutlular Mahallesinde meydana gelen Soğuk Hava Deposu yangınına 5 kişilik ekibimizle desteğe gidildi.

BURSA-ANKARA ÇEVRE YOLU TRAFİK KAZASINA MÜDAHALE

14 Mart 2016 günü Bursa-Ankara Çevre Yolu istikametinde seyir halinde giden ekip üyemiz yaşanan trafik kazasında ağır yaralanan...

BANKA ARACI KAZASI

Ekip üyemizden gelen ihbar üzerine,çevre yolundan Buttim iş merkezine doğru dönüş yapan,ıslak zemin ve aşırı sürat sonucu devrilen banka aracına acil müdahale için çıkış yapılmıştır.

ULUDAĞ KÜÇÜK ZİRVE KÖPEK KURTARMA OPERASYONU

9-10 Ocak tarihlerinde BAKUT Arama Kurtarma ve Dağcılık ekiplerimizin Temel Kış Eğitimi sırasında Uludağ Küçük Zirve faaliyeti dönüşünde ekip üyelerimiz duydukları köpek sesleri üzerine...

BAKUT'TAN DOSAB FABRİKA YANGINI MÜDAHALESİNE DESTEK

27 Aralık Pazar günü DOSAB’da sabah 11.00 sıralarında başlayan tekstil fabrikası yangınına İtfaiye ve AFAD ekiplerine destek, yangına müdahale amaçlı olay yerine akşam saatlerinde gidildi.

ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

12-13 Aralık günlerinde Bursa AFAD Müdürlüğünden aldığımız eğitime toplamda 30 kişi ile katılım sağladık. Teorik ve pratik olarak aldığımız eğitimi tüm katılımcılar başarı ile tamamladı.

İNEGÖL CERRAH YAMAÇ PARAŞÜTÜ FESTİVALİ

30 Ağustos 2015 Pazar günü İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği Cerrah Yamaç Paraşütü Şenliği'nde 10 kişilik ekibimizle görev aldık.

ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASINA MÜDAHALE

Çağrışan köyü civarında gerçekleşen yangına müdahale esnasında Mudanya Karayolu üzerinde 3 aracın çarpışması sonucunda meydana gelen kaza

ÇAĞRIŞAN VE GÖYNÜKLÜ KÖYLERİ ORMAN YANGINI MÜDAHALESİ

Çağrına ve Göynüklü Köylerine yakın bir ormanlık alanda piknik ateşinden çıktığın düşünülen ve civardaki ormanlık alanları etkisi altına alan yangına 6 kişilik ekibimizle akşam saatlerinde müdahaleye gidilmiştir.

AFAD 2014 TATBİKATI

BURSA 2014 KENTSEL ARAMA KURTARMA TATBİKATI RAPORU Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, tarihinin en büyük tatbikatlarından birine ev sahipliği yaptı.

ESENKÖY KAYIP ÇİFT ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Sivil Savunma Müdürü Sedat Ergani’nin haber vermesiyle Eray Türemen tarafından Arama Kurtarma Ekibine cep mesajı atılmıştır.

Van'DA 7.2 ŞİDDETİNDE DEPREM

23 Ekim 2011 Pazar Saat 13:40 da Van Tabanlı merkezli 7.2 Şiddetinde Deprem meydana gelmiştir.

BAKUT'TAN NEFES KESEN GÖSTERİ

Bursa Arama Kurtarma Derneği eğiticileri, şehrin en yüksek binası olan Tekstil Ticaret Merkezi'nin 27 katlı gökdeleninden ip yardımı ile aşağıya indiler.

KIŞ TEMEL DAĞCILIK VE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

Mart 2014 yılında Uludağ Cehennem Pistinin üst bölümünde 18 kişilik ekibimizle 2 gün süren kamplı Temel Kış Dağcılığı ve Kış Temel Arama Kurtarma Eğitimleri yapılmıştır.

EĞERCE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

3 Temmuz 2011 tarihinde Eğerce'de AFAD tarafından verilen deprem tatbikatına 20 kişilik ekimizle katılım sağladık.

KÜTAHYA SİMAV DEPREMİ

19 Mayıs 2011 günü Kütahya Simav'da gerçekleşen 5,9 şiddetindeki deprem sonucu oluşan yıkıma BAKUT ekibi olarak 20 Mayıs günü saat 11:00'de 16 kişilik ekibimizle deprem bölgesine varıldı.

DEPREM TATBİKATI

16 Haziran 2007 tarihinde AFAD tarafından düzenlenen Türkiye genelindeki ekiplerinin katıldığı 3 gün süren deprem tatbikatına BAKUT olarak 25 kişilik ekibimiz ve diğer arama kurtarma ekipleriyle katıldık.

KAYNAŞLI DEPREMİ

12 Kasım 1999 yılında Düzce Kaynaşlı'da meydana gelen depreme gece saatlerinde 30 kişilik ekimizle müdahaleye gidilmiştir.


AFAD Tatbikatı BAKUT BAKUT Derneği arama kurtarma kano Kaya Tırmanışı Söyleşi Zirve
MND Ajans